Verslui bus legviau

LR finansu ministerijaNeseniai pranešėme, kad bankai pasiryžę tiek verslui, tiek privatiems skolinti daugiau, šiandien informuojame, kad ir Finansų ministerija stengiasi dėl verslo ir rengia naudingus teisės aktų pakeitimus. Manoma, kad tai ne tik palengvins verslui gyvenimą, bet ir kilstelės Lietuvos pozicijas kitais metais vyksiančiame Pasaulio banko tyrime „Doing business„.

Norima sumažinti įmonių pinigines bei laiko išlaidas, todėl nustatoma mokesčių mokėjimo vienos datos taisyklės – mokesčius reikės susimokėti iki atitinkamo mėnesio 15 dienos, išskyrus PVM, kurį reikės sumokėti iki 25 dienos. Pateiktas siūlymas atsisakyti avansinių PVM mokėjimų, o akcizų mokėjimas vyks ne dešimtadieniais, bet kartą per mėnesį, kaip ir kiti mokesčiai, iki 15 mėnesio dienos.

Finansų ministro Rimanto Šadžiaus teigimu, galimybė sumokėti kelis mokesčius vienu pavedimu sumažins tiek laiko sąnaudas, tiek ir finansines išlaida – verslui tai turėtų pasijusti.

Be viso to, siūloma didinti juridinių asmenų valdomo nekilnojamo turto apmokestinamos vertės ribą nuo 435 iki 500 eurų. Nepasiekus šios ribos nebus privalu mokėti NT mokesčio avansu.

Vietinių rinkliavų surinkimą ir sumokėjimą, o kartu ir kitas susijusias funkcijas, siūloma perduoti savivaldybėms.

Mažės ir administracinė našta azartinių lošimų organizatoriams, nes siūloma atsisakyti lošimui skirtų įrenginių ženklinimo lipduku, kuris patvirtina loterijų ir lošimo mokesčio sumokėjimą.

Pelno mokesčio įstatymo pataisos padės įgyvendinti Direktyvos dėl bendrosios mokesčių sistemos, taikomos įvairių valstybių narių patronuojančioms ir dukterinėms bendrovėms, 2014 m. ir 2015 m. priimtus pakeitimus, kurie užtikrina, kad atleidimas nuo mokesčių nebūtų taikomas mokesčių planavimo atvejais.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]