SEB: vartojimo paskola būstui atnaujinti populiarėja

vartojimo paskola busto remontuiSEB banko duomenimis vartojimo paskola tampa vis populiaresniu pasirinkimu nusprendus atnaujinti būstą. Net penktadaliu padaugėjo klientų, kurie nusprendė atlikti savo būsto remonto darbus, o vidutinė būsto atnaujinimui paimta vartojamoji paskola siekė apie 4 tūkst. eurų (5 proc. daugiau nei praėjusiais metais).

SEB banko prezidento pavaduotojo bei Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Virginijaus Doveikos teigimu dauguma banko klientų vartojimo paskolos prašo automobilio įsigijimui, tačiau šiais metais išaugo būsto atnaujinimo poreikis. Šių metų balandžio – birželio mėnesiais būsto atnaujinimas buvo populiariausia priežastimi, kodėl imamas vartojimo kreditas. Manoma, kad taip nutiko dėl sumažėjusių išlaidų būsto išlaikymui šylant orams ir žmonės dėl to ima investuoti į savo būsto gerovės tvarkymą.

Nekilnojamo turto brokeriai sutinka, kad būsto remontas yra investicija. Tačiau Ober-haus bendrovės atstovas Marius Čiulada siūlo esant galimybei būsto remontą atlikti šaltuoju metų laiku, kuomet statybos ir apdailos specialistai turi mažiau darbo – taip pavyks lengviau susitarti dėl laiko ir suderėti dėl Jums palankesnės kainos. Būstą atnaujinti rekomenduojama ir keičiantis nuomininkams – tam turėtų pakakti nedidelio kosmetinio remonto, skiriant 1-2 mėn. mokesčio už nuomą sumą. Specialistas taip pat pataria būstą atnaujinti kompleksiškai, pradedant nuo vonios ir tualeto patalpų, keičiant langus, tvarkant lubas, sienas, grindis.

Ruošiantis būstą išnuomoti ar parduoti reikėtų gerai apskaičiuoti ar remontas ir jam paimta vartojimo paskola atsipirks. Išlaidos remontui, stilius ir medžiagų kokybė gali priklausyti net ir nuo būsto vietos – jei tai prestižinė miesto vieta, vertėtų investuoti daugiau pinigų, paversti būstą kokybišku. Tuo tarpu ruošiantis parduoti ar išnuomoti būstą prastesnės reputacijos name ar vietoje, investuoti didelių pinigų į būsto naujinimą nevertėtų.

Banko duomenimis vidutinė vartojamoji paskola būsto atnaujinimui šiais metais pailgėjo nuo 42 iki 44 mėnesių. Taip pat pastebėta, jog beveik du trečdaliai banko klientų vartojimo kreditą ėmė kartu su papildoma apsauga nuo visiško ir nuolatinio neįgalumo, laikino neįgalumo bei nuo priverstinio nedarbo. Specialisto V. Doveikos teigimu, pastebimas klientų polinkis į atsakingesnį skolinimąsi, vis dažniau prieš kreipdamiesi į banką jie įvertina savo galimybes pasiskolinti, finansinę būklę, ieško įvairių papildomų apsaugos (draudimo) priemonių, kurios užtikrintų pagalbą nelaimės atveju.

Vartojimo paskolos SEB banke per š. m. pirmąjį pusmetį kartu sudarė 14,8 mln. eurų, iš kurių apie 5 mln. buvo skirta būsto remontui, kaip minėjome pradžioje, viena vartojimo paskola vidutiniškai siekė apie 4 tūkst. eurų.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]