Taupymo lakštai bus parduodami komerciniuose bankuose ir internetu

taupymo lakstaiTaupymo lakštai iki šiandien (š. m. rugpjūčio 31 dienos) galėjo būti įsigyjami internetu, DNB, SEB, Swedbank bankuose ir Lietuvos Pašte, tačiau nuo pasibaigus finansų ministerijos ir Lietuvos pašto sutarčiai galimybė įsigyti taupymo lakštus išlieka tik komerciniuose bankuose ir internetu, adresu www.vtl.lt

Nors Lietuvos Paštas toliau taupymo lakštų nebeplatins, tačiau tie investuotojai, kurie įsigijo lakštų pašto skyriuose, toliau vis tiek galės atsiimti lėšas už išpirktus taupymo lakštus bei palūkanas, jei nurodyta, jog išmokos už taupymo lakštus bus atsiimamos pašto skyriuje.

Šiai dienai yra platinami dvejų ir trejų metų trukmės lakštai. Už dviejų metų trukmės taupymo lakštus mokamos 0,2 proc. palūkanos, o už trejų metų – 0,4 proc. metinės palūkanos.

Per šiuos metus taupymo lakštų išplatinta už maždaug 150 mln. eurų, o nuo 2009 metų gegužės, kuomet buvo atnaujinta tokia investavimo priemonė, buvo išplatinta lakštų už ~ 700 mln. eurų. Skaičiuojama nominali vertė. Šiai dienai išpirkta lakštų už 312 mln. eurų.

Didžiąją dalį taupymo lakštų žmonės įgijo per komercinius Lietuvos bankus (daugiau nei 90 proc.), internetu išplatinta 8,5 proc., o Lietuvos pašte vos 1,4 proc. taupymo lakštų.

Taupymo lakštai – tai Vyriausybės vertybiniai popieriai, kurie yra skirti mažmeniniams investuotojams. Tai gyventojams suteikia saugią investavimo alternatyvą bei skatina mažmeninės investicijos priemonių rinkos plitimą. Taupymo lakštų palūkanos nustatomos atsižvelgiant į nustatytos trukmės Lietuvos bankų indėlių ir aukcione platinamų Vyriausybės vertybinių popierių palūkanų normas.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]