Swedbank klientų laukia pokyčiai

swedbankSwedbank klientų, kurie naudojasi kodų kortelėmis, laukia pokyčiai. Nuo 2016 metų įsigalioja griežtesni reikalavimai saugumui, atliekant pavedimus internetu. Kai kuriuos veiksmus Swedbank klientai galės atlikti papildomai įvesdami kodą, kuris bus siunčiamas jiems SMS žinute.

Naujieji reikalavimai įsigalios nuo 2016 m. balandžio 1 d., o jei kodų kortelė bus išduota po Naujųjų metų – paslauga bus įjungiama iš karto.

Papildomas kodas bus privalomas:

  • Pervedant 30 eurų ar daugiau į sąskaitą kitame banke,
  • Tvarkant periodinius mokėjimus, e-sąskaitas,
  • Keičiant asmens duomenis,
  • Tvarkant patikimų gavėjų sąrašą.

Patikimų gavėjų sąrašas – tai galimybė pervedant pinigus gavėjui iš šio sąrašo apsieiti be papildomo saugos kodo, neatsižvelgiant į pervedimo sumą. Pervedimams banko viduje bet kokia suma ar pervedant į kitą banką iki 30 eurų bus galima naudotis kodų kortele, kodas SMS žinute nebus siunčiamas.

Banko naudotojai, kurie naudojasi interneto banku privatiems turės pateikt bankui savo mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami SMS pranešimai su saugos kodu. Nuo 2016 m. vasario telefono numerį bus galima užregistruoti interneto banke. Verslo klientams bankas rekomenduoja įsigyti PIN kodų generatorių.

Dėmesio!

Swedbank įspėja, o SIMS būtinai tai viešina ir dar ne kartą Jums primins: visi duomenys, įskaitant ir telefono numerį, keičiami ir nurodomi prisijungus prie interneto banko. Jokiose kitose interneto svetainėse, el. paštu, SMS žinutėmis ar pokalbių metu nereikia suvesti nei telefono numerio, nei savo asmeninių duomenų nei, tuo labiau, kodų kortelės kodų, prisijungimo ID ar nuolatinio slaptažodžio. Banko darbuotojai niekada neskambina ir neprašo šių konfidencialių duomenų ar kitos asmeninės informacijos! Būkite atidūs ir įspėkite savo artimuosius, ypatingai vyresnio amžiaus, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]