Swedbank: būsto remontas, automobilis ir sveikata populiariausias pasirinkimas vartojimo paskoloms

swedbankSwedbank atlikti tyrimai ir pateikti duomenys parodė, kad per pirmąjį šių metų pusmetį banko klientai daugiausiai vartojimo paskolos pageidavo būsto remontui bei transporto priemonės įsigijimui. Lyginant su tokiu pat laiko tarpu praėjusiais metais situacija beveik nepakito – tokią priežastį nurodė kas antrą vartojimo paskolos sutartį pasirašęs klientas. Tačiau pasirodė nauja tendencija – vis daugiau lietuvių skolinasi sveikatos paslaugoms. Bendrai per š. m. pirmąjį pusmetį Swedbank klientai vartojimui pasiskolino per 48 mln. eurų.

Banko Privačių klientų tarnybos vadovė Juratė Gumuliauskienė atkreipia dėmesį, kad kiekvienais metais bendra gyventojams išduodamų vartojimo paskolų suma didėja. Galima daryti prielaidą, kad gyventojų lūkesčiai dėl šalies ir asmeninės ekonomikos augimo išlieka optimistiški. Daugiausiai skolinamasi buvo antrąjį metų ketvirtį, tuomet atšyla orai ir imamasi būsto remonto, keičiamas automobilis ar įgyvendinami kiti planai.

Nauja skolinimo tendencija – paskolos medicinos išlaidoms padengti. Dažniausiai tai yra odontologų paslaugos, dėl kurių įprasta kreiptis ne į valstybines įstaigas, o į privačius specialistus. Jei anksčiau per metus pasitaikydavo vos keletas atvejų, kuomet klientai kreipiasi į banką vartojimo paskolos odontologijai, tai šiaisi metais tokio tipo vartojimo paskolų sutarčių kiekis augo ypatingai sparčiai. Užfiksuotas didesnis nei trečdaliu augimas, vidutinė skolinimosi suma – 1,5 tūkst. eurų.

Augantis pasitikėjimas ekonomine situacija ir savo finansais paskatino priimti ir drąsesnius sprendimus imant paskolą. Vidutinė paskolos sumas šiais metais padidėjo net 400 eurų ir siekė 2,7 tūkst. eurų. Per mėnesį vidutiniškai paskolos grąžinimui skiriama apie 88 eurus (15 proc. augimas), o vidutinis grąžinimo terminas išliko mažai pakitęs – kiek daugiau nei 3 metai ir 3 mėnesiai. Įprasta, jog vartojimo paskolos įmokoms žmonės skiria apie 15 proc. gaunamų pajamų. Specialistės teigimu, tai gana atsakingo skolinimosi pavyzdys, nes nebandoma siekti rekomenduojamos pajamų dalies, kuri yra 30-40 proc. pajamų.

Pastebėtas augimas ir sutarčių sudarymo srityje – augo sutarčių, sudaromų internetu, skaičius. Pernai tuo pat laikotarpiu internetu buvo sudaroma apie 39 proc. visų vartojimo paskolų sutarčių, šiais metais per pirmąjį pusmetį net 59 proc. sutarčių buvo sudarytos internetu. Panašu, kad paskolos internetu nebėra tik asociacija su greitaisiais kreditais.

Banko atstovės teigimu, toks augimas suprantamas, nes gyventojai gali tai daryti jiems patogiu metu, nereikia vykti į banko skyrių, o ir sutarties sudarymas neretai atsieina pigiau. Tuo tarpu pagal geografinį pasiskirstymą, daugiausiai vartojimui skolinasi vilniečiai. Beveik kas penkta vartojimo paskolos sutartis buvo pasirašyti Vilniuje, kas dešimta Kaune, 7 proc. Klaipėdoje. Tam didelę įtaką daro ir gyventojų kiekis šiuose miestuose.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]