SEB grupės trijų ketvirčių veiklos rezultatai

seb bankasSEB bankas pateikė preliminarius duomenis, pagal kuriuos matoma, jog š. m. 2015 pirmųjų trijų ketvirčių metu SEB bankas uždirbo 50,6 mln. eurų neaudituoto pelno, o SEB banko grupė 46,8 mln. eurų. Rezultatas apskaičiuojamas pagal nustatytus reikalavimus. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pelnas mažėjo. 2014 metų pirmų trijų ketvirčių metu SEB bankas uždirbo 62,7 mln. eurų, o SEB banko grupė 63,6 mln. eurų neaudituotojo pelno. Situaciją pakomentavo ir SEB banko prezidentas Raimondas Kvedaras.

Nors šalies ekonomikai trukdė išorinės geopolitinės priežastys, ji išlaikė augimą, didėjo vartotojų ir verslo atstovų lūkesčiai dėl ateities. Banko pajamoms nemažą įtaką darė labai maža palūkanų norma, sumažėjo pajamos iš valiutos keitimo, pinigų pervedimo operacijų ir išduotų paskolų.

Prie ekonomikos plėtros prisidėjo gana stipriai padidėjęs vidaus vartojimas ir vidinės investicijos. Po septynerių metų pirmą kartą dėl to padidėjo ir SEB banko paskolų bei lizingo portfelis. Gyventojams bei įmonėms suteiktų paskolų suma, lyginant grynąją jos vertę, per devynis šių metų mėnesius didėjo 3 procentais, o naujų paskolų, lyginant su ankstesniais metais, padaugėjo 23 proc., jei neskaičiuoti vieno išskirtinai didelio sudaryto sandorio.

SEB banko prezidentas teigia, kad toliau aktyviai buvo konsultuojamos mažos ir vidutinės šalies įmonės, kurios pastaruoju laikotarpiu didino investicijas į plėtrą, naujus projektus. Tokioms įmonėms buvo suteikia 36 proc. daugiau naujų paskolų. Tai ganėtinai didelis augimas per keletą pastarųjų metų ir tai parodo stiprėjantį verslo potencialą. Ypatingas aktyvumas jaučiamas prekybos, gamybos ir žemės ūkio sektorių mažose ir vidutinėse įmonėse.

Nekilnojamo turto rinka taip pat pagyvėjo. Būsto paskolos pastaruoju metu suteikiamos labai žemomis palūkanos, todėl 1,6 proc. bendrąja verte išaugo būsto paskolų portfelis. SEB bankas per š. m. devynis mėnesius suteikė būsto paskolų už 192 mln. eurų, o tai yra 42 mln. eurų daugiau nei per tą patį laikotarpį 2014 metais. Dažniausiai šis suaktyvėjimas siejamas su greitu metu sugriežtėsiančiais Atsakingo skolinimosi nuostatais, tačiau paklausą būstui gali lemti ir gerėjantys gyventojų lūkesčiai dėl šalies ekonominės padėties.

Indėlių banke suma padidėjo 400 mln. eurų ir dabar siekia 4,3 mrld. eurų.

Labai sparčiai auga atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis – jų per 9 pirmuosius šių metų mėnesius buvo už 882 mln. eurų, o tai net 18 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Dėl to SEB bankas ir toliau plėtė mokėjimo kortelių infrastruktūrą.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]