SEB duomenys: būsto paskolos šiemet populiarėja

busto paskolaSEB banko duomenis per šių metų pirmąjį pusmetį dėl būsto paskolos kreipėsi apie 14 proc. daugiau žmonių. Jei žiūrėti į statistinį šalies gyventoją, sudariusį būsto paskolos sutartį SEB banke – tai 33 metų amžiaus pilietis, nusprendęs įsigyti būstą viename iš didmiesčių Lietuvoje. Būsto paskolų rinka auga, sudaryta daugiau nei 2,8 tūkst. paskolų sutarčių, kurių vertė siekė net 116,8 mln. eurų (penktadaliu daugiau nei praeitais metais).

SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika sako, kad sprendimą įsigyti savo nuosavą būstą daugeliu atveju lemia besiskolinančiųjų užtikrintumas gaunamų pajamų stabilumu, tikimu augimu ateityje. Dėl to būsto paskolų rinkos augimą galima sieti su vis optimistiškesnėmis gyventojų nuotaikomis.

Šiais metais, kaip ir 2014, per 80 proc. būsto paskolų sudarė paskolos Vilniaus bei Kauno regionų gyventojams, tačiau pastebima, kad būsto paskolos kreivė paaugo Šiaulių bei Panevėžio apskrityse. Vidutinė paskolos suma, banko duomenis, taip pat paaugo. ir siekė apie 41 tūkst. eurų, tai yra, 5 proc. didesnė nei pernai tuo pat metu. Visgi, ilgėjo ir vidutinė paskolos trukmė, kuri šių metų pirmąjį pusmetį buvo 23,5 metų, o tai net metais ilgiau nei ankstesniais metais.

Specialistas įvardijo kiek vangesnę žiemą, tačiau žiemos pabaiga beveik visuomet yra mažiau aktyvi būsto paskolų srityje. Šiais metais prie to galėjo prisidėti ir nacionalinės valiutos keitimas, kuomet Lietuvoje buvo įvestas euras, o kartu ir nauji Atsakingo skolinimosi nuostatai, kurie įsigalios š. m. lapkričio 1 d. Kuomet žmonės apsiprato, būsto paskolos tapo populiaresnės ir pasiekė jau minėtas aukštumas.

Parengta pagal SEB banko duomenis.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]