Provident tyrimas: Moterys atostogoms taupo mažiau nei vyrai

ProvidentAtostogas užsienyje kiekvienais metais planuoja daugiau vyrų nei moterų. Vyrai taip pat dažniau teigia, kad atostogoms yra susitaupę. Šios tendencijos tinka ne tik Lietuvoje, bet ir 7 Centrinės ir Rytų Europos šalyse, tą atskleidė bendrovės „International Personal Finance“, kuri valdo gerai šalyje žinoma kreditų bendrovę Provident, užsakyta apklausa.

Net 59 proc. vyrų ir 65 proc. moterų planuoja savo atostogas praleisti Lietuvoje. Maždaug po penktadalį jų keliaus po Lietuvą, kiti liks namuose. Visgi daugiau vyrų nurodė, jog rinksis keliones į užsienį. Tuo tarpu kas antra moteris nurodė, kad atostogų metu į užsienį nevyks.

Pasak Provident atstovės Dovilės Krinickienės, šiek tiek keistai atrodo, jog moterys, kurios dažnu atveju yra atsakingos už šeimos finansų valdymą, rečiau nurodo turį santaupų atostogoms nei vyrai. Visgi, realybėje būna taip, kad vyrai sudėlioja atostogų planus ir maloniai nustebina savo antrąsias puses.

Atostogoms susitaupė apie 44 proc. vyrų ir 30 proc. moterų, pinigų atostogoms visai neturį nurodė 18 proc. moterų ir apie 10 proc. vyrų. Vartojimo paskolos atostogoms griebtis žada apie 4 proc. vyrų ir tiek pat moterų. Pinigų kelionėms turi, tačiau tai nėra specialiam tam skirtos santaupos, apie 16 proc. vyrų ir moterų.

Apklausoje, vykusio š. m. kovo – balandžio mėnesiais, dalyvavo 7779 respondentai iš 7 šalių Centrinėje ir Rytų Europoje. Tyrimas vyko tose šalyse, kur savo veikla vykdo IPF įmonės kredito bendrovė Provident: Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje. Mūsų šalyje apklausta 400 įmonės klientų.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]