Paminklas iš centų bus liejamas V. Jurgučiui

Lietuvos bankasPirmajam Lietuvos banko valdytojui Vladui Jurgučiui bus liejamas paminklas iš išlydytų 50 lito cento monetų. Tai yra pirmasis Lietuvoje biustas – paminklas iš centų, kuris bus pastatytas Lietuvos banko pastate esančioje nišoje. Paminklo autorius – Gediminas Piekuras.

Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėjo Vidmanto Laurinavičiaus nuomone, taip bus ne tik pagerbiamas Lietuvos centrinio banko pirmasis vadovas, bet ir įamžinamas litas, kurio pradžia buvo Vlado Jurgučio vadovavimo laikais.

Biustas bus pastatytas ant postamento, kuriame atvaizduojami Lietuvos litų monetų, kurios buvo apyvartoje iki euro įvedimo, vaizdai. Įtraukiami tiek dabartinių laikų, tiek tarpukario Lietuvos litai.

Biustui lieti pasirinktos 50 lito centų monetos, nes jos yra didesnės ir naudojant mažesnį kiekį pavyks paprasčiau išlieti biustą bei postamentą. Kiek reikės monetų paaiškės tik išliejus paminklą.

Skulptorius G. Piekuras jau sukūrė modelį, pagal kurį paminklas bus liejamas jau artimiausiu metu. Sutartyje numatyta, kad biustas turi būti sukurtas dar šiais metais.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]