Nuo sausio didesnė MMA

euro banknotai - padidejo MMANuo 2016 m. sausio mėn. ir vėl didėja minimali mėnesinė alga (MMA). Vyriausybė šiandien (gruodžio 2 d.) pritarė, kad MMA didėtų iki 350 eurų. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į gerėjančią Lietuvos ekonomiką ir pritarus Trišalei tarybą, kurioje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai.

Vyriausybės pateiktais duomenimis 350 € dydžio minimali mėnesinė alga būtų taikoma per 60 tūkst. biudžetinių įstaigų darbuotojų, kurie dirba pagal darbo sutartis. Privačiame sektoriuje MMA gauna dar apie 240 tūkst. gyventojų.

A. Butkevičiaus teigimu, minimalios mėnesio algos didinimas yra vienas iš koalicijos tikslų, kurio ir toliau bus siekiama atsižvelgiant į Lietuvos finansinę padėtį, ekonomikos augimą, smulkaus ir vidutinio verslo pastabas bei Trišalės tarybos komentarus. Planuojama, kad minimali mėnesinė alga dar kartą padidės kitų metų liepą. Pastarasis augimas buvo šių metų liepą, kuomet minimalus uždarbis nuo 300 eurų didėjo iki 325.

Atkreipiame dėmesį, kad savarankiškai mokantys PSD įmokas nuo sausio turės mokėti ne 29 eurus, o 31,5 € (greičiausiai mokestis bus suapvalintas iki 32 eurų).

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]