Mokėjimo įstaigos stumia bankus į šalį

euro banknotai - padidejo MMAPer šių metų antrąjį ketvirtį mokėjimo įstaigos sustiprino savo pozicijas ir elektroninių mokėjimų, ir grynųjų operacijų srityse, taip atsiriekdamos didesnę rinkos dalį iš bankų.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas teigia, jog gyventojai aiškiai įvertino bankų kainų politiką ir galimas alternatyvas mokėjimų rinkoje – didelis kiekis naudotojų bankus iškeitė į įvairias mokėjimų alternatyvas, vis daugiau rinkoje užima ne bankai, o mokėjimų ir elektroninių pinigų įstaigos.

Per š. m. antrąjį ketvirtį Lietuvos gyventojai atliko per 13 mln. pervedimų grynaisiais pinigais arba pateikiant pavedimą popieriuje. Iš šių pavedimų net 11,2 mln. pavedimų įvyko ne bankuose, o mokėjimų įstaigose, tuo tarpu bankuose tik apie 1,9 mln. Pernai tuo pat laikotarpiu skirtumas buvo kur kas mažesnis, procentinė pavedimų dalis bankuose sumažėjo nuo 19,7 iki 14,6 proc.

Panašiai situacija klostosi ir elektroninių pervedimų rinkoje. Alternatyviose mokėjimo įstaigose elektroninių kredito pervedimų skaičius daugiau nei dvigubai padidėjo ir dabar siekė apie 2,5 mln. pervedimų. Tai reiškia, jog rinkos dalis ūgtelėjo nuo 3,8 iki 6,6 proc.

Tikima, kad konkurencija bankams dar labiau padidės, kuomet Lietuvos bankas sudarys galimybes mokėjimo įstaigoms jungtis prie mažmeninės mokėjimo sistemos. Šiuo metu tokią galimybę turi tik bankai bei kredito unijos.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]