Lietuvos banko Priežiūros tarnybos sprendimai

Lietuvos bankasLietuvos banko Priežiūros tarnyba š. m. spalio 14 pateikė šiuos sprendimus:

  • Suderintas Compensa Vienna Insurance Group įstatų pakeitimas
  • Į viešąjį el. pinigų įstaigų sąrašą įtraukta bendrovė EVP International
  • Alita ir Anykščių vynas nebelaikomi emitentais

Compensa įstatai

Lietuvos banko priežiūros tarnyba patvirtino, kad UADB „Compensa Vienna Insurance Group” įstatų pakeitimas, kurio esmė įstatinio kapitalo padidinimas iki 7,5 mln. eurų (nuo 3,7 mln. eurų) yra suderintas.

LR Draudimo įstatyme numatyta, kad dėl įstatinio kapitalo didinimo ar mažinimo keičiami draudimo bendrovių įstatai turi būti nustatyta tvarka suderinti su priežiūros institucija prieš įstatų pakeitimų pateikimą Juridinių asmenų registrui (JAR).

EVP International

Bendrovė „EVP International” valdanti gerai žinomą prekinį ženklą Paysera (anksčiau Mokejimai.lt) pateikė prašymą ir susijusią medžiagą, būtiną norint būti įtrauktai į el. pinigų įstaigų sąrašą. Priežiūros tarnyba dokumentus išnagrinėjo ir prašymą patenkino įtraukdama šios bendrovės tarpininką „IT level” į viešąjį elektroninių pinigų įstaigų sąrašą.

Alita ir Anykščių vynas

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nusprendė, kad AB „Alita” ir AB „Anykščių vynas” nelaikomi emitentais. Toks sprendimas priimtas, nes š. m. balandžio 22 d. vykusiame įmonių grupės „Alita” ir AB „Anykščių vynas” visuotiniuose susirinkimuose buvo nubalsuota išbraukti bendrovių akcijas iš prekybos „NASDAQ OMX Vilnius” ir nebesiūlyti akcijų viešai. Nuo š. m. spalio 1 dienos šių bendrovių akcijos nėra prieinamos reguliuojamose rinkose.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]