Lietuvos bankas siūlo pamatyti istorinį pastatą Kaune

Lietuvos bankasLietuvos bankas š. m. spalio 3 dieną, šeštadienį, kviečia apsilankyti tarpukario Lietuvos architektūros ir kultūros paminkle – Lietuvos banko pastate Kaune. Šis pastatas buvo specialiai statomas pritaikant centrinio banko poreikiams. Atvirų durų renginio metu svečiai bus supažindinti su centrinio banko veikla šiuo metu.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigia, jog Lietuvos bankas siekia supažindinti visuomenę su centriniu banku, o atviru durų diena Kaune rengiama po to, kai labai daug dėmesio pavyko sulaukti surengus panašų renginį Vilniuje. Čia bus minimas ir 93-iasis Lietuvos banko gimtadienis. Atvykusiems į renginį siūloma ekskursija po Lietuvos banko pastatą, specialios programos vaikams, apie banko veiklą ir paskirtį papasakos tarnautojai.

Apsilankiusiems atvirų durų dienoje bus suteikta galimybė pažvelgti į Lietuvos banko saugyklą, į kurią įėjimą saugo net 3 tonas sveriančios durys, lankytojai pamatys milijono eurų piramidę, buvusio premjero Augustino Voldemaro darbo kabinetą, kuriame 8 metrų aukščio kupolas, priėmimų salė (joje išlikę autentiški baldai), biblioteka ir kt. Kieme iš arti bus galima susipažinti su pinigams saugiai pervežti skirtu specialiu šarvuočiu.

Ekskursijos dalyviams bus pasakojama, kaip Lietuvos bankas prisideda prie euro stabilumo, kaip vyksta jų išleidimas į apyvartą, kaip kuriamas šalie finansinis turtas, kiek aukso turi Lietuva, kaip vyksta kitų finansų įstaigų priežiūra, kaip kuriamos ekonominės raidos prognozės, kaip valdomos mokėjimų sistemos. Taip pat numatyta, jog ekspertai mokys atpažinti tikrą banknotą nuo padirbto.

Renginio metu bus vykdoma filmų peržiūra, viktorinos, kuriose galima laimėti įvairių prizų, paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro”, kiti renginiai vaikams ir suaugusiems.

Lankytojai yra laukiami Lietuvos banko pastate, Maironio g. 25, Kaune nuo 10 iki 15 val. (patalpose galima būti iki 16 val.)

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]