Lietuvos bankas pristato Pinigų muziejaus svetainę

lietuvos banko pinigu muziejusLietuvos bankas pristato naują interneto svetainę PiniguMuziejus.lt. Viena iš svarbiausių svetainės funkcijų – patogi registraciją į pinigų muziejuje vedamas ekskursijas, renginius ar edukacines programas, kurios pastaruoju metu sulaukia itin didelio populiarumo.

Naujoje muziejaus svetainėje pristatomas pats Pinigų muziejus, informacija apie tai, ką galima veikti, pamatyti, pranešamos aktualios naujienos bei renginių anonsai. Lankytojai turi galimybę susipažinti su virtualiomis parodomis, pažinti muziejaus istoriją, peržvelgti kai kuriuos leidinius, kuriuos išleido Lietuvos bankas. Numatoma, jog ateityje svetainėje bus galima stebėti ir vykstančių renginių transliacijas (tiesiogiai). Be to, svetainė puikiai tinka ir lietuviams, ir svečiams iš užsienio, nes yra sukurta ir angliška jos versija. Siūloma versija ir mobiliesiems įrenginiams.

Lietuvos banko Pinigų muziejus yra įkurtas Gedimino pr. ir Totorių g. sankirtoje, pačiame sostinės centre. Per du aukštus esančiose penkiose salėse galima susipažinti su įvairių pasaulio šalių pinigų ir bankininkystės istorija, pinigais, kurie cirkuliavo Lietuvoje, šalies bankininkystės raida nuo pat pirmųjų kredito įstaigų susikūrimo.

Lankytojams leidžiama patiems nusikalti specialią suvenyrinę plokštelę, pasisverti ir sužinoti, kokia būtų jo kaina, jei jis būtų auksinis, sidabrinis ar iš platinos. Sėkmingai atsakius į testo klausimus suteikiama galimybė pasigaminti banknotą su savo atvaizdu.

Pinigų muziejus duris atvėrė 2011 metais ir per tą laiką jame apsilankė daugiau nei 140 tūkst. lankytojų.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]