Lietuvos bankas ir toliau baudžia

Lietuvos bankasLietuvos banko ir toliau atlieka baudėjo vaidmenį. Greitųjų kreditų bendrovė „4Finance” teisme pralaimėjo ir turės sumokėti Lietuvos banko pagrįstai skirtą 4489 eurų (tuo metu 15,5 tūkst. litų) baudą už tai, kad įmonė nepaisė atsakingo skolinimo principo bei netinkamai įvertinto kredito gavėjo mokumą.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos admninistracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas bendrovės „4Finance„, valdančius SMScredit ir Vivus ženklus, skundą dėl įmonei dar 2013 m. rugsėjį skirtos baudos.

Bauda buvo skirta išnagrinėjus Lietuvos bankui siųstą pareiškimą, kuriame teigiama, jog bendrovė suteikė vartojimo kreditą asmeniui, kuris mokosi profesinėje mokykloje ir neturi pajamų. Pareiškimą parašė pasiskolinusiojo senolis. Lietuvos bankas atliko tyrimą dėl konkretaus šio atvejo ir nustatė, kad kreditų bendrovė „4finance” iš tiesų neįsitikino kredito gavėjo pajamų tvarumų, nepatikrino, ar jam suteikto kredito grąžinimo suma neviršys 40 proc. gaunamų jo pajamų.

Įvertinęs tyrimo dėl kredito bendrovės veiklos rezultatus Lietuvos bankas nusprendė skirti baudą, nes įmonė nesilaikė Vartojimo kredito įstatymo reikalavimų ir suteikė kreditą asmeniui, nepatikrinusi finansinės padėties, nesivadovavo atsakingo skolinimosi principu ir netinkamai įvertinto kredito gavėjo mokumą.

Pastaruoju metu tai jau ne pirmas atvejis, kuomet nubaudžiama kreditų bendrovė „4finance”, apie tai rašėme visai neseniai. Tiesa, tai gerokai mažesnė bauda, nei už panašų pažeidimą buvo skirta bendrovei Credit24, apie tai galite paskaityti čia.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]