Lietuvą pasiekė dar euro banknotų

euro banknotai - padidejo MMAVakar į Vilniaus oro uostą buvo atskraidinta papildoma euro banknotų siunta. Iš oro uosto pinigai saugiau su policijos palyda nugabenti į Lietuvos banko saugyklas.

Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos direktorius Mindaugas Vilkelis teigė, kad ši siunta užtikrins, jog Lietuvoje grynųjų pinigų apyvarta vyktų sklandžiai, butų užtikrintas grynųjų pinigų rezervas. Eurų siunta į Vilnių atgabenta laikantis Europos Centrinio banko plano.

Euro banknotų gabenimas yra vykdomas pagal griežtas taisykles, būtina laikytis saugumo procedūrų ir reikalavimų, tarp kurių būtinas banknotų skraidinimas tik šviesiu paros metu, gabenant keliais turi būti ribojamas eismas ir užtikrinamos kitos saugos priemonės. Saugumo sumetimais gyventojai apie eismo ribojimus, maršrutą, laiką ir kitas detales nėra informuojami.

Net 16 ypatingai saugomų spaustuvių užsiima euro banknotų spausdinimu. Iš jų banknotai, koordinuojant Europos Centriniam bankui, paskirstomi nacionaliniams centriniams bankams. Mūsų šalyje tai Lietuvos bankas. Tuo tarpų nacionaliniai centriniai bankai perskirsto turimus banknotus, kad kurioje nors šalyje jų netrūktų ar nebūtų per daug. Tam vadovauja ECB.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]