Kodėl didžiausią naštą jaučia turintys greitų kreditų?

greitieji kreditaiLietuvos bankas vykdė apklausą, kurios gauti rezultatai yra logiški ir aiškūs, tačiau pateikiami, lyg kuo nors nustebintų – beveik pusė namų ūkių, turinčių finansinių įsipareigojimų nurodė, jog šie jiems yra našta, o tarp paėmusių greitąjį kreditą tokių buvo net 83,9 proc.

Tokie skaičiai SIMS.lt nenustebino, kadangi greitieji kreditai dažniausiai imami ne iš gero gyvenimo, o pritrūkus palyginti nedidelės pinigų sumos. Ar esate girdėję apie milijonierių, kuris skolintųsi iš greitųjų kreditų bendrovės? Mes – ne. Taigi, nieko nuostabaus, kad didžiajai daliai tai gana didelis finansinis iššūkis ir našta. Tuo tarpu šeimai, kurios pajamos siekia per 1500 eurų turima būsto paskola su 400-600 eurų įmokomis nėra tokia didelė našta kaip šeimai, kurios pajamos yra 700 eurų ir paskolos įmoka, siekianti apie 100-150 eurų (pagalvokite apie būsto nuomą ar mažų mažiausiai komunalinius mokesčius žiemos metu).

Apklausos rezultatų apžvalgoje Lietuvos bankas nurodo ir tai, kad net 71,8 proc. greitųjų kreditų klientų per pastarąjį pusmetį nesugebėjo susitaupyti nei kiek pinigų. Tai mūsų ir vėl nenustebino. Jei žmogus turi nedidelį kreditą, reiškia, jo pajamos yra pakankamai mažos ar turi kokių nors kitų įsipareigojimų, kurie trukdė jam įsigyti norimą daiktą. Savaime suprantama, toks žmogus neturi ir galimybės taupyti. Tik vienas kitas išimtinis atvejis (o jų, pasirodo beveik 30 proc.)

Tūkstančiai žmonių skolinasi ir skolinsis, nemažai paskolų bus ne kas kita kaip greitieji kreditai ar kitos vartojimo paskolos, nes vidutinės lietuvių pajamos nėra tokios, kurių užtenka agituojamam gyvenimo būdui. Deja, ne visuomet yra kitų išeičių ir tenka skolintis, o mes siūlome nepasiduoti didžiųjų bankų spaudimui su Lietuvos banku priešaky ir įvertinti visus pasiūlymus bei išsirinkti tą, kuris geriausiai atitinka Jūsų lūkesčius!

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]