Ir vėl baudos greitiem kreditam

greitieji kreditaiJau nieko nebestebina Lietuvos banko skiriamos baudos greitųjų kreditų bendrovėms. Šį kartą užkliuvo IPF Digital Lietuva, anksčiau buvusi MCB Finance), valdanti Credit24 ir atidėto mokėjimo sistemą SVING. Trys LB skirtos baudos siekia net 26499 €.

Pagal pateiktą informaciją, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba dar 2014 metų rugsėjį buvo nubaudusi bendrovę, kad ši vertindama kliento įsipareigojimus keliuose skirtinguose šaltiniuose rėmėsi mažesniuoju dydžiu, todėl du vaikus turinčiai vienišai motinai buvo suteiktas kreditas, nors jos įsipareigojimai viršijo gaunamas pajamas. Baudas paskirta remiantis kliento skundu. Retorinis klausimas, kodėl paskolų bendrovę apgavęs žmogus ją vėliau skundžia? Šioje situacijoje vienintelis logiškas paaiškinimas – bendrovė taikė per dideles netesybas. Nors bendrovė apskundė Priežiūros tarnybos sprendimą, savo skundą šiais metais ji atsiėmė.

Kita bauda taip pat buvo skirta 2014 metais, tik jau gruodžio mėnesį. Šį kartą už nustatytus pažeidimus, paaiškėjus inspektavimo metu. Bendrovė apskundė sprendimą, o skundą šiemet atsiėmė.

Trečioji bauda buvo skirta 2015 gruodį, už tai, kad bendrovė skolindama 500 € netinkamai įvertino kliento mokumą. 18 metų klientas nurodė, jog uždirbta 1500 € / mėn., nors Sodros duomenys rodė, jog pilietis neturi pajamų, susijusių su darbo santykiais. Nepaisant to, bendrovė paskolą suteikė bei taikė didesnes nei leidžiama netesybas.

Įdomu, jei bendrovė kreiptųsi į teismą dėl savo kliento sukčiavimo, ar jai pasisektų įrodyti savo tiesą, ar visgi greitieji kreditai iš principo Lietuvoje yra laikomi blogiu, nes jei sukčiauja ne bendrovės, o jų klientai.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]