SEB banko specialistų teigimu, mokėjimų sistemos evoliucionuoja pakankamai lėtai, nors pastaraisiais metais ir juntamos ryškesnės permainos šioje srityje. SEB banko pardavimų kanalų strategijos ir plėtros vadovo Baltijos šalims Pauliaus Tarbūno teigimu, atsiras visur veikianti platforma, kuri leis į mobilųjį telefoną perkelti mokėjimo korteles, sąskaitas bei įvairias nuolaidų ir lojalumo korteles.
Nauji sprendimai verčia bankus pasitempti
Specialistas, kaip inovatyviausius pastarųjų metų sprendimus mokėjimo srityje išskiria „Apple Pay” ir tokias bendroves kaip „TransferGo” ar „TransferWise”. „Apple Pay” išskiriama pasauliniu mastu ir P. Tarbūno teigimu, tai nors ir tikėtas, tačiau proveržį sukelti galintis sprendimas. Be viso to, tai kuria gerai pasaulyje žinoma ir vertinama kompanija „Apple”, kuriai jau ir taip savo finansinius duomenis patikėjo milijonai žmonių.
„TransferGo” ir panašio bendrovės – nauja tendencija, įsiveržimas į sritį, kurioje anksčiau buvo sutinkami vien tik bankai. Komerciniai bankai turėjo spragų, todėl šios bendrovės rado puikias nišas ir jas užpildė, taip priversdamos bankus pasitempti, o klientus nudžiugindamos greitesnėmis, pigesnėmis paslaugomis.
Mokėjimo kortelių ateitis – muziejus
Ilgai gyvavusios mokėjimų kortelės greitu metu keliaus nebent į muziejus, mano SEB banko atstovas. Panašiai manoma ir apie grynuosius, nes žmonės vis labiau supranta, kaip patogu atsiskaityti kortele. Verslui grynieji sukelia daugiau rūpesčių, tad nauda abipusė. Visgi, Paulius Tarbūnas mano, kad grynieji dar kurį laiką gyvuos ir pergyvens mokėjimų korteles.
Kortelių atmaina – išmanieji telefonai ir laikrodžiai. Dauguma mokėjimų kortelių klientų jau dabar bando įvairias modernias alternatyvas, išmėgina technologijų patogumą ir pranašumą. Visgi, labai daug kas priklauso ir nuo to, kaip tobulės išmaniosios technologijos, tačiau specialisto nuomone, mokėjimo kortelių kelionė į muziejų prasidės jau visai netrukus, tačiau pats procesas užtruks ne vienerius metus.
Parengta pagal SEB Infobanko duomenis