Finansų ministerija skatina elektronines mokėjimo priemones ir siekia mažinti bankų paslaugų įkainius

mokejimo korteleFinansų ministerija š. m. birželio 18 d. pateikė Mokėjimų įstatymo pakeitimus derinimui su visuomene. Šiais pakeitimais gyventojai bus skatinami aktyviau naudotis įvairiomis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, taip sumažinant grynųjų pinigų kiekį, o kartu siekiama sumažinti ir bankų įkainius.

Mokėjimų įstatyme numatyta teisė turėti vieną pagrindinę mokėjimo sąskaitą banke, kuriai būtų taikomas specialus reguliavimas. Tai neribotų gyventojų teisės turėti daugiau sąskaitų viename ar keliuose komerciniuose bankuose, tačiau kredito įstaigos (bankai) galėtų taikyti standartinius įkainius, kuriems negaliotų specialusis reguliavimas.

Finansų ministro Rimanto Šadžiaus teigimu, pagrindinės sąskaitos krepšelyje esančios paslaugos nemokamai būtų suteikiamos asmenims, kurie gauna šalpos išmokas, o tokių žmonių šalyje yra apie 50 tūkst. Kitiems asmenims būtų nustatyti maksimali paslaugų krepšelio kaina.

Po Seimo svarstymo apriboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais pasipylė argumentų, kad siūlomi ribojimai bus naudingi bankams, nes atsisakius grynųjų pinigų teks dažniau naudotis bankų paslaugomis, mokėti komisinius mokesčius. Būtent dėl to siūlomas Mokėjimų įstatymo pakeitimų projektas, kuriame būtų apriboti komisinių dydžiai, taip išvengiant galimybės pasipelnyti.

Parengtas projektas taip pat yra dalis ES reglamento dėl tarpbankinio mokesčio už atsiskaitymus mokėjimų kortelėmis. Nuo šiol nustatomas maksimalus 0,2 proc. dydžio sandorio vertės mokestis atliekant mokėjimus debetine kortele ir 0,3 proc. jei atsiskaitoma kreditine kortele. Reglamentas Lietuvoje bus pradėtas taikyti nuo š. m. gruodžio 9 d. ir nuo tada tarpbankinis mokestis sumažės net apie 5 kartus.

Teisiškai reglamentavus ir nustačius maksimalią banko paslaugų krepšelio kainą, sumažinus mokestį už atsiskaitymą mokėjimų kortelėmis bus žengtas svarbus žingsnis apsaugant bankų klientų ir verslo atstovų interesus, tuo pat metu nepažeidžiant ir bankų interesų.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]