Bendra proginė 2 eurų moneta ES vėliavos 30-mečiui paminėti

euraiJau rytoj, lapkričio 17 dieną, Lietuvos bankas į apyvartą išleis 2 eurų nominalo proginę monetą, kuri skirta Europos Sąjungos vėliavos trisdešimtmečiui paminėti. Šia proga vienodo dizaino monetas išleidžia visos eurą naudojančios ES valstybės, vienintelis skirtumas – kiekviena valstybė nurodys savo pavadinimą, tad šį kartą ant bendros ES proginės monetos (ja, skirtingai nei kitomis proginėmis, galima atsiskaityti visoje euro zonoje) bus iškaltas ir užrašas LIETUVA.

Bendroji pusė tokia pati kaip ir įprastų apyvartinių 2 eurų nominalo monetų, o kitoje pusė pavaizduota Europos Sąjungos vėliava, supama žmonių. Dizainą rinko Europos Sąjungos gyventojai (balsavimas vyko internetu) iš pateiktų 5, kuriuos atrinko specialistų komanda. Balsavimą nugalėjusi moneta surinko 30 proc. balsų. Monetos dizaino autorius yra Graikijos banko galininkas Georgios Stamatopouolos.

Iki šios dienos buvo išleistos 3 proginės monetos, kurios yra bendros visoje euro zonoje, tai:

  1. 2007 metais išleista moneta Romos sutarties 50-mečiui paminėti;
  2. 2009 metais išleista moneta ekonominės ir pinigų sąjungos 10-mečiui paminėti;
  3. 2012 metais išleista moneta eurų banknotų ir monetų 10-mečiui paminėti;

Monetas su užrašu Lietuva nukaldino Lietuvos monetų kalykla, tiražas – 750 tūkstančių, iš kurių 5 tūks. yra geresnės (BU) kokybės, skirtos numizmatams ir parduodamos numizmatinėje pakuotėje. Šias monetas bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose numizmatinėje pakuotėje (kaina 9 €), o likusios monetos bus perduodamos bankams kaip įprastos apyvartinės monetos, jų įsigyti už nominalią vertę Lietuvos banko kasose nebus galima.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]