Baudos baudelės

Pastaruoju metu Lietuvos banko Priežiūros tarnyba vis praneša apie baudas. Per mėnesį bent porą baudų skirti tampa įpročiu, kuris neva turėtų gerinti skolinimosi galimybes ir atsakingą skolinimąsi gyventojams. Kiek tame tiesos sunku pasakyti.

Baudos trim greitųjų kreditų bendrovėms

Standartinė baudų gavėja – kuri nors greitųjų kreditų bendrovė. Šį kartą už netinkamą kliento mokumo vertinimą ir socialiai gražiai skambančio atsakingojo skolinimo principo pažeidimus nubaustos net trys greitųjų kreditų bendrovės. Bendra bauda nei didelė, nei maža – 6342 eurai. Apie bendrovių situacijas straipsnio pabaigoje.

Laikinasis Palangos kredito unijos prižiūrėtojas

Palangos kredito unija paskutinės praeitų metų dienos finansinių ataskaitų duomenis nevykdė numatyto didžiausios paskolos sumos vienam skolininkui normatyvo. Šiai unijai Priežiūros tarnyba skyrė vieną iš poveikio priemonių – iki 2016 12 31 paskirtas laikinasis atstovas kredito unijos veiklos priežiūrai.

Šios pareigos paskirtos Lietuvos centrinei kreditų unijai (už tai nesuteikiant jokio atlygio). Dėl kiekvieno svarbaus su kredito unijos veikla susijusio sprendimo Palangos kredito unijos valdyba turės kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją dėl jo sutikimo. Pažeistą normatyvą unija įpareigota užtikrinti iki 2016 lapkričio 30 di.

Kredito unija „Vilniaus kreditas” gavo baudą

Dar viena bauda – šį kartą ne greitųjų kreditų bendrovės adresu, bet kredito unijai Vilniaus kreditas. Už tai, kad neužtikrino veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymo ir ne pirmą kartą pažeidžią saugią ir patikimą kredito unijų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, jai buvo paskirta 0,1 proc. metinių pajamų dydžio bauda, siekusi 2854 eurus.

Iki 2016 kovo 31 d. kredito unija Vilniaus kreditas įpareigota užtikrinti visų veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymą.

Įspėjimas LTL kredito unijai

Inspektavimo rezultatai nepatiko Lietuvos banko Priežiūros tarnybai, todėl LTL Kredito unija buvo įspėti ir įpareigota iki 2016 birželio 30 d. pašalinti nustatytus pažeidimus ir veiklos trūkumus.

Greitųjų kreditų bendrovės ir jų situacijos

Viena greitųjų kreditų bendrovė buvo nubausta už tai, kad patikrinus 50 vartojimo kredito sutarčių ir 1 sutartį pagal kliento skundą, nustatyta, kad bendrovė netinkamai vertino kredito gavėjų mokumą. Vertinimui bendrovė naudojo klientų pateiktus duomenis apie jų įsipareigojimus finansinėms įstaigoms, tačiau nepatikrino šių duomenų duomenų bazėse, nesurinko pateiktų duomenų įrodymų. Už tai – dvi baudos.

Kitai bendrovei bauda skirta už tuos pačius pažeidimus, tik ši duomenis tikrindavo, tačiau nepaisant to, 40% atvejų ta informacija nebuvo panaudojama vertinant kredito gavėjo mokumą.

Dar viena bendrovė apie klientus informaciją rinko, tačiau vertino netinkamai, į įsipareigojimų finansų įstaigoms sumą neįtraukė trumpalaikio įsipareigojimo. Dėl šios priežasties, asmuo, turintis 370 eurų dydžio įsipareigojimų kas mėnesį, o pajamų tik 288 eurus, gavo 579 eurų kreditą, nors toks kreditas jam negalėjo būti suteiktas.

Bendrovės nebuvo linkusios laikytis ir 40 procentų taisyklės, todėl skolina daugiau nei iš tiesų asmuo gali gauti. Įmonių pavadinimai, jei baudos nebus apskųstos teismams, Lietuvos bankas žada skelbti po 30 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]