Apžvalga: didžiausios kreditų bendrovės

kredito bendrovesNors renkantis bendrovę, iš kurios pasiskolinti pinigų, dažniausiai nesidomime apie ją daugiau nei ar tai saugu ir kaip tai pigu, kartais visai įdomu peržvelgti šiokias tokias statistikas ir pasidomėti apie savo kredito davėjus. Šį kartą nedidelė apžvalga – kurios kreditų bendrovės yra didžiausios Lietuvoje. Tam atrinkome 7 kreditų bendroves, kurios aktyviausiai siūlo savo paslaugas ir yra gerai žinomos Lietuvoje, o statistiniams duomenims rinkti pasitelkėme rekvizitai.lt portalą.

Bigbank

Estijos kapitalo bankas Bigbank siūlo daugiau ilgalaikes paskolas, finansavimą verslui, būstui, transportui. Įmonėje dirba 77 darbuotojai, jai priklauso 4 automobiliai. Bendrovė neturi skolų SoDrai, tačiau yra pastebimas gana didelis darbuotojų skaičiaus mažėjimas. Atskirai apyvarta Lietuvoje nėra žinoma.

Credit24

Greitųjų kreditų rinkoje gerai žinomą Credit24 vardą valdo įmonė IPF Digital Lietuva, kurios apyvarta 2014 metais siekė 10-20 mln. eurų. Nuo 2010 metų apyvarta tik kyla. Šiuo metu bendrovėje dirba 22 žmonės, nepastebėtas nei žymus augimas, nei šio skaičiaus kritimas.

Bobutės paskola

Greitųjų kreditų ženklus PopKreditas ir Bobutės paskola valdanti AB Bobutės paskola yra vienas iš geriausiai žinomų vardų rinkoje. Bendrovėje dirba 23 darbuotojai. Lyginant su 2012 metais jų skaičius padvigubėjo, tačiau pastaruoju metu išlieka gana stabilus (20-24), galima įžvelgti šiokią tokią augimo tendenciją. Bendrovės apyvarta nusileidžia Credit24 ir siekia 3-5 mln. eurų. Atkreipiamas dėmesys, jog bendrovė SoDrai skolinga per 7000 eurų (2015-09-16 duomenys). Visgi, ši ir ankstesnės bendrovės skolos laikosi vos keletą dienų, tad jos mokumui tai neturėtų kelti didesnių rūpesčių.

Provident

Kiek neįprasto paskolų teikimo būdo bendrovė Provident puikiai įsitvirtino Lietuvos rinkoje. Jos apyvarta Lietuvoje nėra žinoma (įmonė paskolas teikia kaip Provident Polska S.A. filialas Provident finansai), tačiau čia dirba net 79 darbuotojai. Tokį didelį darbuotojų skaičių iš dalies lemia tai, jog ši įmonė paskolas teikia namuose, kur kredito gavėją aplanko to regiono kredito tarpininkas (įmonės darbuotojas). Tai reiškia, jog bendrovė turi turėti kiek didesnį darbuotojų skaičių nei kitos įmonės. Bendrovė nėra skolinga SoDrai (trumpalaikių skolų pasitaiko, tačiau jos simbolinio dydžio).

4finance

Bendrovė 4finance Lietuvoje valdo gerai žinomus prekinius ženklus Vivus ir SMScredit. Šios bendrovės apyvarta yra tarp 20 ir 30 mln. eurų, o įmonėje dirba rekordiškai daug darbuotojų – net 82. Pastaruoju metu darbuotoju skaičius augo, tačiau pasiekus 86 per keletą porą mėnesių šiek tiek sumažėjo. Ilgą laiką įmonė neturėjo jokių skolų SoDrai, šiuo metu valdo du automobilius.

Svarbu paminėti, kad bendrovė 4finance įvardijama kaip viena iš 500 per 2015 I pusmetį į VMI sąskaitą daugiausiai mokesčių sumokėjusių įmonė. Į šį sąrašą ji pakliuvo ir 2014 metais.

Mogo

Kaip automobilių finansavimo paslaugų teikėja žinoma įmonė Mogo yra taip pat stiprus rinkos žaidėjas. Įmonėje dirba 46 darbuotojai, kurių pastaruoju metu labai padaugėjo (daugiausiai įmonėje dirbo 50 darbuotojų). Bendrovės apyvarta tarp 1 ir 2 mln. eurų. Apyvarta nuo 2013 metų šoktelėjo daugiau nei 10 kartų. Bendrovei priklauso net 3995 automobiliai, tačiau taip yra dėl bendrovės finansavimo pobūdžio, kol kreditas yra neišmokėtas, automobilis būna registruojamas bendrovės Mogo LT vardu.

Didžiausios kreditų bendrovės

Pagal šiuos turimus duomenis akivaizdu, jog didžiausią rinkos dalį turi bendrovė 4Finance, kuriai priklauso puikiai lietuviams (ir ne tik) žinomi vardai Vivus bei SMScredit. Tai ypač didelę apyvartą turinti bendrovė, kurioje dirba daugybė žmonių, o puikus žinomumas tik dar labiau patvirtiną šios įmonės dydį rinkoje. Žinoma, tokia bendrovė kaip Mogo taip pat verta atskiro paminėjimo, kadangi ji užsiima specializuotais kreditais. Sunku vertinti Bigbank situaciją, kadangi tai labai didelis bankas, veiklą vykdantis daugybėje šalių, o įmonės pelnas viršija daugumos kreditų davėjų apyvartą. Visgi, nežinome, kaip iš tiesų įmonei sekasi Lietuvoje, todėl laikome, kad tai stipri, tačiau 4Finance grupei nusileidžianti kreditų įmonė. Taigi, jei ieškote didžiausios kreditų bendrovės – kreipkitės į Vivus ar SmsCredit!

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]