17,4 tūkst. eurų baudą gavo Credit24

credit24Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, jog įmonė IPF Digital Lietuva, valdanti gerai žinomą greitųjų kreditų ženklą Credit24 bei pirkimo su atidėjimų ženklą Sving, netinkamai vertino konkretaus žmogaus mokumą, nesilaikė atsakingo skolinimosi principo. Už pažeidimus skirta bauda – 17 377 eurų. Įmonė baudą jau sumokėjo.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos duomenimis, įmonė suteikė 260,62 litų ir 100 eurų vartojimo kreditus 19 metų asmeniui, kuris nedirba. Paskolos bedarbiams yra griežtai draudžiamos, o kredito bendrovė patikrinusi duomenis „SoDra” duomenų bazėje matė, jog asmuo neturi jokių pajamų, susijusių su darbo santykiais. Nepaisant to, asmuo, kuris kreipėsi dėl paskolos, nurodė, jog dirba ir gauna 1100 eurų darbo užmokestį. IPF Digital Lietuva neįsitikino, kad duomenys yra tikri ir rėmėsi asmens pateiktais duomenimis, o ne SoDros duomenų bazėmis bei greituosius kreditus suteikė.

Laikantis esamų teisės aktų, vartojimo kreditai turi būti suteikiami tik remiantis pakankama informacija, gauta iš kredito gavėjo. Dokumentais nepagrįsti pareiškimai neturi būti laikomi pakankamais, o jei gavėjas negali surinkti tokių dokumentų, paskola ar vartojimo kreditas jam neturi būti suteikiamas. Tuo tarpu Credit24 ir Sving ženklus valdanti bendrovė neprašė pateikti dokumentų, o gavusi informaciją apie asmens pajamų nebuvimą iš SoDros į tai neatsižvelgė ir suteikė vartojimo kreditą.

Lietuvos bankas teigia, kad IPF Digital Lietuva yra antra pagal praeitais metais suteiktų vartojimo kreditų sumą. Didžiausių greitųjų kreditų bendrovių apžvalgą rasite čia.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]