Sudarytas būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelis

Lietuvos bankasAtsižvelgdamas į siūlymą keisti Mokėjimų įstatymą Lietuvos bankas sudarė sąrašą mokėjimo paslaugų, kurias teikia bankai ir kredito unijos, kurios būtų teikiamos už reguliuojamą kainą. Kainos ribojimai įsigalios tuo atveju, jei Seimas patvirtins Mokėjimų įstatymo pakeitimus, pateiktus siekiant įgyvendinti Mokėjimo sąskaitų direktyvą.

Vito Vasiliausko, Lietuvos banko valdybos pirmininko, teigimu, su banko sąskaita susijusios mokėjimo paslaugos jau tapo būtinomis, todėl Lietuvos bankas siekia, kad šiomis paslaugomis galėtų naudotis kaip įmanoma daugiau gyventojų, o paslaugų kaina būtų priimtina. Remiantis Mokėjimų įstatyme įtvirtintais kriterijais buvo sudarytas sąrašas būtiniausių mokėjimo paslaugų. Tai ir lėšų pervedimas ir grynųjų išėmimas iš bankomato. Paslaugų krepšelyje esančioms paslaugoms bus nustatyta kainos riba, kurios paisyti turės Lietuvos bankai ir kredito unijos, kitos elektroninės pinigų įstaigos.

Mokėjimo paslaugų krepšelis

Siūloma į apribotos kainos mokėjimo paslaugų krepšelį įtraukti šias būtiniausias paslaugas be papildomo mokesčio:

  • Bent 10 pavedimų eurais internetu kiekvieną mėnesį. Tai liečia pavedimus į bet kurį banką, kredito uniją ar kitą mokėjimo paslaugų teikėją tiek Lietuvoje, tiek ir kitose Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse.
  • Neriboti lėšų įskaitymai, kai lėšos klientui pervedamos eurais.
  • Bent 550 eurai išgryninimui bankomatuose Lietuvoje.
  • Eurų įnešimo į kliento sąskaitą operacijos pasirinktose banko ar kredito unijos vietose (pvz., bankomate).
  • Mokėjimo kortelės išdavimas, tvarkymas, atnaujinimas, atsiskaitymai ja internetu ar prekybos vietose.
  • Mokėjimo sąskaitos atidarymas, tvarkymas, uždarymas.
  • El. bankininkystės paslauga ir prisijungimas prie jos saugiu būdu (kodų generatorius ar kt.)

Nepaisant to, kad bankai ir kredito unijos turės savo klientams pasiūlyti sudarytą mokėjimo paslaugų krepšelį, klientai galės rinktis, pereiti prie jo ar likti prie standartinių įkainių, naudotis kitais pasiūlymais (pavyzdžiui, jau esamais planais).

Tikimasi, kad mokėjimo paslaugų krepšelis bus siūlomas jau kitais metais.

[Total: 0   Average: 0/5]