Savo turtą būtina saugoti

sukciai, vagyste, vagysJau vaikai mokomi, kad savo daiktus, tai yra turtą, būtina saugoti. Aiškiname vaikams, kad nereikėtų žaislų palikti be priežiūros, brangius daiktus esame linkę padėti taip, kad jų nesimatytų praeiviams, tačiau kartais pasielgiame ganėtinai žioplai ir priviliojame ilgapirščius. Viena tokių situacijų pasidalino ir Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Prieš keletą dienų į policija kreipėsi ūkininkas, pranešdamas, kad išdaužus namo langą į vidų pateko vagis, kuris iš metalinės dėžutės pasisavino 40 tūkst. litų ir dar tokios pat vertės turto – daugiau nei 11 tūks. eurų. Nors pareigūnams kilo įtarimas apie pokštą, juk litai jau beveik metus nebenaudojami, tačiau paaiškėjo, kad tai tiesa.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad įsilaužėlis yra vienas iš ūkininko pagalbininkų, kuris kasdien matė tą metalinę dėžutę ir žinojo, kad ten yra nemaža pinigų suma. Pritrūkęs pinigų neatsispyrė pagundai ir pasirinko nedorą kelią bei ūkininko turėtus pinigus pasisavino.

Akivaizdu, kad ūkininkas neslėpė, jog turi nemenką sumą grynų pinigų ir laiko juos gana atvirai – metalinėje dėžutėje ant fotelio. Jei ūkininkas būtų saugojęs pinigus atidžiau, jis juos laikytų mažai kam žinomoje vietoje ir tokiu būdu galbūt būtų išvengęs nemenkų nuostolių ir nemalonios patirties.

Visgi, taip nutinka ne tik išimtinais atvejais, labai dažnai ant automobilio galinių sėdynių paliekamas krepšys su kompiuteriu, piniginė, pamirštamas telefonas laikiklyje ant lango ar navigacija – visa tai labai dažnai tampa masalu vagims. Siūlome saugoti savo daiktus ir pasistengti, kad jie nemasintų ilgapirščių.

[Total: 0    Average: 0/5]