Prognozė: 2016 ekonomikos augimas bus didesnis nei 2015

Lietuvos bankasRemiantis Lietuvos banko duomenimis, kitų metų šalies ekonomika augs gerokai sparčiau nei šiais metais. Tiesa, lyginant gruodžio ir rugsėjo prognozes matomas ne toks optimistiškas variantas – rugsėjį prognozuotas 2016 metų BVP augimas buvo 3,2 proc., gruodžio mėn. prognozėje numatomas jau tik 2,9 proc. augimas. 2015 metų BVP augimas pagal šio mėnesio ženklus yra 1,7 proc. (pagal rugsėjo mėn. prognozes buvo tikimasi viena dešimtąja procento mažiau – 1,6 proc.)

Šiais metais nebuvome susidūrę su infliacija. Naujausia prognozė 0,6% defliacija, tuo tarpu 2016 metais numatoma 1,4% infliacija. Pagerėjo ir darbo užmokesčio augimo prognozė. Manoma, kad 2015 metais darbo užmokesčio vidutinis didėjimas 4,8 proc., o ateinančiais metais bus net 5 proc. (rugsėjį buvo manyta, kad atlyginimai augs atitinkamai 4,5 ir 4,9 proc.)

Dar viena džiugi žinia – mažėjantis nedarbo lygis. Šiais metais gruodžio mėn. prognozėje pateikiamas 9,4 proc. nedarbo lygis šalyje, kitiems metams planuojama dar mažiau bedarbių – 9 proc.

Ekonomikos augimas yra labai svarbu atsigaunat po finansinių krizių. Galima tik pasidžiaugti, kad planuojama gerėjanti šalies ekonomika, nors stipriai sumažėjo eksporto į pagrindines Rytų rinkas. Akivaizdu, verslininkai randa išeičių ir esant ribojimams, duris atsivėrė JAV, Azijos, Artimųjų Rytš šalyse, taip pat paaugo ir toliau auga vidaus vartojimas.

[Total: 0   Average: 0/5]